Započeo PATRES trening
Petak, 04.03.2011.
Sveučilište u Rijeci sudjeluje u međunarodnom projektu PATRES, odnosno projektu treninga i potpore lokalnim i regionalnim vlastima te  javnim komunalnim poduzećima u pogledu primjena principa energetske učinkovitosti, zelene javne nabave i korištenja obnovljivih izvora energije.

Ciklus trening radionica započeo je sa 1.3.2011. g. te je imao izvrstan odaziv među predstavnicima lokalnih i regionalnih vlasti Primorsko – goranske županije.

Financiran od strane Europske unije kroz IEE (Intelligent Energy Europe) program, u PATRES projekt uključeno je 7 zemalja: Austrija, Hrvatska, Estonija, Italija, Češka, Rumunjska, Španjolska.

Projekt sadrži integrirani program edukacija, tehničke pomoći i mentorskog rada namijenjen djelatnicima jedinica lokalne samouprave i javnih komunalnih poduzeća.

Jedan od ciljeva projekta jest unošenje principa energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije u nacrte novih ili poboljšanje starih zakona u području gradnje ili obnavljanja zgrada, te reguliranje procedura zelene javne nabave.
Kroz integrirani multidisciplinarni pristup ove edukacije pružiti će tehničku, pravnu, regulativnu i tehnološku bazu znanja.
Sudionici na ključnim menadžerskim i administrativnim funkcijama bit će obučeni u izradi nacrta novih pravilnika i preporuka vezanih za uvođenje sustava OIE u javno i stanarsko zgradarstvo.

Posebna pozornost  bit će posvećena zelenoj javnoj nabavi u javnoj administraciji.

Više o treningu možete saznati na www.patres.net.