Ekonomisti o konkurentnosti
Petak, 08.04.2011.
Ekonomski fakultet u Rijeci, u okviru Katedre Jean Monnet in European Integration, već tradicionalno (od 1997.g.) organizira i izvodi bienalne međunarodne konferencije o temi europskih integracija i konkurentnosti, u suradnji s Katedrom Chair Jean Monnet Ekonomskog fakulteta u Ljubljani, Institutom CEDIMES iz Pariza te Centrom izvrsnosti Jean Monnet Sveučilišta u Antwerpenu. Konferencija se izvodi na dva svjetska jezika, engleskom i francuskom.

Ove godine se u hotelu Ambasador u Opatiji, od 6. do 9. travnja održava 8.
međunarodna konferencija „Economic Integrations, Competition and Cooperation“ na kojoj sudjeluje 175 znanstvenika i stručnjaka iz 23 zemlje svijeta (Australija, Rusija, Austrija, Francuska, Belgija, Italija, Grčka, Mađarska, Češka, Slovačka, Rumunjska, Letonija, Turska, Slovenija, BIH, Srbija, Makedonija, Hrvatska, Albanija, Iran, Pakistan, Vijetnam, Meksiko). Otvorenju su prisustvovali i održali uvodne govore predsjednik HGK, Nadan Vidošević, vice-guverner HNB-a, prof. dr. sc. Buris Vujčić, zatim ataše za znanstvenu i sveučilišnu suradnju Francuskog veleposlanstva u Zagrebu, gđa Jasna Bas, u ime Sveučilišta u Rijeci prorektorica za znanost i razvoj, prof. dr. sc. Nevenka Ožanić te dekan Ekonomskog fakulteta, prof. dr. sc. Heri Bezić.