Hematologija povezuje laboratorij i kliničku medicinu, NL, 14. 4. 2011.
PREDSTAVLJEN UDŽBENIK NAMIJENJEN BUDUĆIM LABORANTIMA
Hematologija povezuje laboratorij i kliničku medicinu

Štefica Dvornik, Antica Duletić-Načinović i Toni ValkovićRIJEKA Prvostupnici medicinsko-laboratorijske dijagnostike dobili su novi udžbenik iz hematologije riječkih autora prof. dr. Antice Duletić-Načinović, prof. dr. Tonija Valkovića i prof. dr. Štefice Dvornik. Udžbenik su jučer na riječkom Medicinskom fakultetu uz autore predstavili recenzenti prof. dr. Boris Labar i prof. dr. Jelena Roganović, koji su jednoglasni u ocjeni da je riječ o knjizi koja jednu kompleksnu znanost jednostavnim jezikom približava studentima medicinsko-laboratorijske dijagnostike, ali i budućim doktorima medicine. Prema riječima recenzenata udžbenik ima logički slijed od jednostavnijih prema složenijim cjelinama, a posebno važna odrednica je povezivanje laboratorija i kliničke medicine.
    – Kod pisanja ovakvih udžbenika ima, doduše, jedna loša stvar, a ta je da neke stvari jako brzo zastarjevaju. To bi se jednim dijelom moglo reći i za hematologiju pa ovim putem pozivam autore da naprave i drugo izdanje ovog udžbenika, kazao je prof. dr. Labar. Potreba za pisanjem ovakvog udžbenika namijenjenog budućim laborantima, kako je objasnila prof. dr. Duletić-Načinović, pojavila se kod uvođenja studija medicinsko-laboratorijske dijagnostike i predavanjima iz hematologije. Dodala je da je pisanje knjige o hematolgiji kao grani medicine koja se brzo razvija zahtjevno pa se u knjizi fokus postavio na najbitnije o hematologiji. (B. Č.)