Uvedene SmartX kartice na SuRI
Četvrtak, 16.06.2011.
Sveučilište u Rijeci i Erste Card Club potpisali su ugovor o izdavanju SmartX kartica s Diners Club platnom opcijom. SmartX kartice s platnom opcijom, u prvoj fazi će se izdavati zaposlenicima Sveučilišta u Rijeci, a u sljedećoj fazi će je moći zatražiti i studenti riječkog, a potom i ostalih hrvatskih sveučilišta jer je projekt u cijelosti gotov i tehnološki podržan i za ove kartice. Sveučilište u Rijeci se ovim uvođenjem SmartX kartice pridružilo pilot projektu uvođenja „pametnih kartica“ Ministarstva obrazovanja i športa. Pritom, je prvo Sveučilište u Hrvatskoj, regiji i među prvima u Europi čije će kartice uz funkcionalnost „pametnih“ sveučilišnih kartica, imati i opciju plaćanja. Njezini korisnici moći će je koristiti za POS i beskontaktna plaćanja na svim prihvatnim mjestima s oznakom Diners Cluba u zemlji i inozemstvu. Ova jedinstvena kartica rezultat je suradnje Sveučilišta u Rijeci, AKD-a (Agencije za komercijalnu djelatnost), Fakulteta elektronike i računarstva iz Zagreba (FER) i Erste Card Cluba (ECC).

Objava za medije