Dodijeljene Državne nagrade za znanost
Srijeda, 20.07.2011.
Odbor za podjelu Državnih nagrada za znanost, na 4.  Saborskoj sjednici održanoj 12. srpnja 2011. godine, donio je Odluku o dodjeli Državnih nagrada za znanost za 2010. godinu. Između ostalih nagrađeni su: prof. dr. Ratko Zelenika, prof. dr. Saša Ostojić i dr. Emilia Miščenić sa Sveučilišta u Rijeci. Tom prigodom čestitke im je uputio rektor Sveučilišta prof. dr. Pero Lučin.

Prof. dr. Ratko Zelenika s Ekonomskog fakulteta dobio je Nagradu za životno djelo, u području društvenih znanosti.
Prof. dr. Saša Ostojić s Medicinskog fakulteta dobitnik je Godišnje nagrade za popularizaciju i promidžbu znanosti, u području biomedicinskih znanosti.

Dr. Emilia Miščenić s Pravnog fakulteta dobila je Godišnju nagradu znanstvenim novacima, u području društvenih znanosti.

Odluka o dodjeli Državnih nagrada za znanost - nagrađeni