Senat Sveučilišta u Rijeci

Sveučilišni Senat je izborno stručno i poslovodno tijelo Sveučilišta, koje se bira na način da su zastupljene znanstveno-nastavne i umjetničko-nastavne sastavnice Sveučilišta, različita područja znanosti i umjetnosti i predstavnici studenata preddiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studija. Rektor je član Senata po položaju. Senat  odlučuje o svim akademskim, znanstvenim, umjetničkim i stručnim pitanjima te ukupnome poslovanju i razvoju. Osim članova, u radu Senata sudjeluju prorektori, pomoćnici rektora, glavna tajnica Sveučilišta te predstavnik Sindikata u djelatnosti znanosti i visokog obrazovanja.

Članovi Senata Sveučilišta u Rijeci:

1.   prof. dr. sc. Pero Lučin, rektor Sveučilišta u Rijeci

2.   red. prof. mr. art.  Josip Butković, dekan Akademije primijenjenih umjetnosti

3.   prof. dr. sc. Heri Bezić, dekan Ekonomskog fakulteta

4.   prof. dr. sc. Dora Smolčić Jurdana, dekanica Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu

5.   prof. dr. sc. Alan Šustić, dekan Fakulteta zdravstvenih studija

6.   izv. prof. dr. sc. Ines Srdoč Konestra, dekanica Filozofskog fakulteta

7.   izv. prof. dr. sc. Ivana Štimac Grandić, dekanica Građevinskog fakulteta

8.   prof. dr. sc. Tomislav Rukavina, dekan Medicinskog fakulteta

9.   prof. dr. sc. Serđo Kos, dekan Pomorskog fakulteta

10.   prof. dr. sc. Eduard Kunštek, dekan Pravnog fakulteta

11.   prof. dr. sc. Goran Turkalj, dekan Tehničkog fakulteta