Članak "Krešimir Pavelić ponovno na čelu EMBC-a", NL, 29. studenoga 2011.

KREŠIMIR PAVELIĆ PONOVNO NA ČELU EMBC-a

Krešimir PavelićRIJEKA Pročelnik Odjela za biotehnologiju Krešimir Pavelić po četvrti je put izabran za generalnog tajnika European Molecular Biology Conferencea (EMBC-a). Pavelić, predsjednik Nacionalnog vijeća za znanost RH, na jednu od najprestižnijih znanstvenih funkcija u Europi ponovno je izabran na sastanku delegacija 27 zemalja članica EMBC-a, održanom u Velikoj Britaniji. EMBC je međuvladina znanstvena organizacija koja promovira transnacionalni pristup znanosti o istraživanju života te potiče i financira aktivnosti EMBO – najuglednije znanstvene akademije u svijetu. EMBO ima oko 1.400 članova izabranih isključivo na temelju znanstvene izvrsnosti, među kojima je 55 nobelovaca. U okviru EMBO djeluje i najprestižniji institut za istraživanje života u Europi – Europski molekularno-biološki laboratorij (EMBL) čiji su dijelovi smješteni u Njemačkoj, Francuskoj, Velikoj Britaniji i Italiji. (A. P.)