UPIS NA STUDIJ U SAD-U UZ SAVJETE BIVŠIH STUDENATA NAJBOLJIH AMERIČKIH SVEUČILIŠTA
Zahvkljujući iznimnom interesu za savjetovanja o mogućnostima studiranja u SAD-u, Institut za razvoj obrazovanja (IRO) će u veljači nastaviti niz tematskih savjetovanja uz pomoć bivših studentica američkih sveučilišta University of Wisconsin-Madison i University of Illinois at Urbana-Champaign koja se nalaze među 25 najboljih svjetskih sveučilišta prema cijenjenoj rang listi Academic Ranking of World Universities*. IRO organizira događanja kao ovlašteni EducationUSA centar za Hrvatsku koji U.S. State Department podupire u  pružanju informacija o mogućnostima studiranja u SAD-u. Sve informacije o savjetovanjima dostupne su na www.iro.hr.

U ovom nizu savjetovanja po posljednji put će se održati savjetovanje „Kako, zašto i gdje studirati u SAD-u?“. Suradnica IRO-a i alumna University of Wisconsin-Madison Michele Doyle već više od godine dana u IRO-u održava savjetovanja za hrvatske studente i srednjoškolce, te će u veljači posljednji put posjetiteljima ponuditi savjete iz prve ruke za uspješan izbor sveučilišta u SAD-u i na konkretnim primjerima pokazati što američka sveučilišta nude svojim studentima.

Savjetovanja u prostorijama IRO-a (Preradovićeva 33, Zagreb) će se odvijati prema sljedećem rasporedu:

•         utorak, 21.02.2012. od 18:30-19:30 sati:
„Kako, zašto i gdje studirati u SAD-u?“, Michele Doyle, alumna Sveučilišta u Wisconsinu – Madison

•         utorak, 28.02.2012. od 18:30-19:30 sati:
„Vodič kroz studij u inozemstvu“, Sandra Dobrić, obrazovna savjetnica u IRO-u

•         utorak, 06.03.2012. od 18:30-19:30 sati:
„Upis diplomskog i poslijediplomskog studija u SAD-u“, Richelle Bernazolli, alumna Sveučilišta u Illinoisu

Predavanja se održavaju na engleskom jeziku (osim savjetovanja „Vodič kroz studij u inozemstvu“ koje se održava na hrvatskom jeziku). Ulaz na sva događanja je slobodan uz obaveznu prethodnu predbilježbu na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .

Osim spomenutih savjetovanja, u veljači će se održati i virtualno savjetovanje na Facebook zajednici Želim studirati u inozemstvu (http://www.facebook.com/studiranje.u.inozemstvu) u sljedećem terminu:

•         nedjelja, 26.veljače od 18:30-19:30 sati:
„Izbor sveučilišta i mogućnosti studiranja u SAD-u“, Jessica Kuntz, alumna Sveučilišta Georgetown

Želiš studirati u SAD-u? Institut za razvoj obrazovanja zna kako!

Institut za razvoj obrazovanja /
Institute for the Development of Education