Održana 35. sjednica Senata

Utvrđivanje strateških profila Sveučilišta u Rijeci za potrebe kreditiranja studenata, jedna je od 18 točaka današnje sjednice Senata Sveučilišta u Rijeci koju zasigurno treba istaknuti. Naime, prema pojašnjenju prorektorice za nastavu i studentska pitanja prof. dr. Snježane Prijić - Samaržija radi se o dokumentu kojim se nastoji odgovoriti na zahtjeve tržišta rada, ali i interese studenata.

Dakle, na temelju Izvješća Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, ali i strateških prioriteta Sveučilišta izvedena  su tri kriterija: deficitarna zanimanja na području Primorsko – goranske županije, deficitarna zanimanja na nacionalnoj razini, dok je treći kriterij interes studenata. Tako prvu skupinu strateških profila za naredne četiri godine čine oni koji zadovoljavaju sva tri kriterija (strojarstvo, brodogradnja, elektrotehnika, računarstvo, informatika), drugoj skupini pripadaju oni koji ispunjavaju dva (fizika, matematika, zdravstvo, farmacija, građevinarstvo), dok u treću skupinu uvjetno rečeno spadaju oni koji zadovoljavaju jedan kriterij i to prvenstvero omaj koji se odnosi  na daljnji razvoj Sveučilišta (novi materijali, održivi razvoj, obrazovanje, europski programi).

Treba naglasiti i da su članovi Senata u raspravi temeljem Izvješća rektora prof. dr. Pere Lučina u dijelu koji se odnosi na daljnji razvoj i izgradnju Kampusa i izvjesne mogućnosti dobivanja kredita iz Europske investicijske banke, načelno podržali ideju o osnivanju fakulteta zdravstvenih studija  koji bi bio smješten u „staroj“ zgradi Građevinskog fakulteta,  a dekan Medicinskog fakulteta prof. dr. Alan Šustić obvezao se na sljedeću sjednicu Senata donijeti i elaborat o osnivanju navedene institucije.

Na današnjoj sjednici Senata potvrdu izbora u više znanstveno – nastavno zvanje dobili su: dr. sc. Ivan Vrkljan, Građevinski fakultet, trajno; dr. sc. Estela Banov, Filozofski fakultet, 5 godina; dr. sc. Nada Gosić, Medicinski fakultet, 5 godina; dr. sc. Olivera Koprivnjak, Medicinski fakultet, 5 godina; dr. sc. Astrid Krmpotić, Medicinski fakultet, 5 godina; dr. sc. Ines Mrakovčić – Šutić, Medicinski fakultet, 5 godina; dr. sc. Alessandra Pokrajac Bulian, Filozofski fakultet, 5 godina; dr. sc. Gordana Rubeša, Medicinski fakultet, 5 godina; dr. sc. Saša Vojković, Filozofski fakultet, 5 godina;dr. sc. Robert Blažević, Pravni fakultet, 5 godina.

U naslovno znanstveno- nastavno zvanje redovitog profesora na 5 godina potvrđena je dr. sc. Jasminka Despot Lučanin s Filozofskog fakulteta, dok su povjeru nastave na poslijediplomskom specijalističkom studiju „Gluma, mediji i kultura“ dobili dr. sc. Sanja Bojanić, Karpo Godina i Gert Terny.

E.M.Š.