"NAGRADE ZAKLADE SVEUČILIŠTA", nl, 23. 2. 2012.
NAGRADE ZAKLADE SVEUČILIŠTA

RIJEKA Upravni odbor Zaklade Sveučilišta u Rijeci donio je odluku o dodjeli nagrade Zaklade Sveučilišta u Rijeci za akademsku godinu 2010./2011. Riječ je o nagradama koje dodjeljuju zaslužnim znanstvenicima, novacima i umjetnicima kao priznanje za postignuća u protekloj akademskoj godini. Nagrada za životno djelo pripala je dr. sc. Josipu Brniću s Tehničkog fakulteta. U kategoriji znanstvenika nagrađeni su: dr. sc. Astrid Krmpotić s Medicinskog fakulteta za područje biomedicinske i biotehničke znanosti, te poshumno dr. sc. Branimir Barišić s Tehničkog fakulteta za tehničke i prirodne znanosti. U kategoriji znanstvenih novaka/asistenata nagrađeni su: Emilia Mišćenić s Pravnog fakulteta za područje društvene i humanističke znanosti, dr. sc. Vlatka Sotošek Tokmadžić s Medicinskog fakulteta za područje biomedicinske i biotehničke znanosti i Nicoletta Saulig s Tehničkog fakulteta za područje tehničke i prirodne znanosti. U kategoriji umjetnika u umjetničko-nastavnom zvanju nagrađen je Zdravko Milić s Akademije primijenjenih umjetnosti. (A. P.)