"PredstavljenI People program i Euraxess inicijativa", NL, 19. 3. 2012.
Predstavljeni People program i Euraxess inicijativa

RIJEKA Informativni dan o People programu i Euraxess inicijativi, održan je u Znanstveno-tehnologijskom parku veleučilišta u Rijeci, u organizaciji sveučilišnog Centra za EU projekte i Agencije za mobilnost i programe EU. Povod info danu bilo je otvaranje natječaja za prijavu za individualne Marie Curie akcije u ovoj godini. People program nudi mehanizme za financiranje mobilnosti istraživača, a Euraxess inicijativa pruža mobilnim istraživačima pomoć pri preseljenju u drugu državu. Info dan tako je bio ponajprije namijenjen onima koji planiraju provesti određeno vrijeme u inozemstvu ili pak ugostiti stranog istraživača u svoju znanstvenu ustanovu. Izlaganja je održalo troje djelatnika Agencije za mobilnost i programe EU Bojana Grubišin, Alan Kečkeš i Ana Grdović. Iskustva Marie Curie stipendista predstavio je dr. sc. Neven Alujević sa Sveučilišta u Splitu, koji je radio na dva People projekta u inozemstvu, a sada provodi povratničku darovnicu također iz People programa. (A. P.)