Posjet Prorektora Gorana Kalogjere u Englesku i Škotsku, na Sveučilišta Northumbria i Edinburgh
Na poziv  profesora Craig Mahoneya prorekora sveučilišta Northumbria University i profesora Nigela Osbornea, čelnika  fakulteta School of Arts, Culture & Environment, sveučilišta u Edinburghu,  prorektor za međunarodnu suradnju dr. Goran Kalogjera boravio je u Newcastleu i Edinburghu u razdoblju od 19. do 22. listopada 2009., vodeći razgovore o mogućoj suradnji dvajz sveučilišta.  Tijekom razgovora u Edinburghu dr. Kalogjera je imao priliku razgovarati s predstavnicima sveučilišta u Edinburghu, dr. Aleksandrom Smith, dr. Olgom Taxidou (The School of Literature, Languages & Cultures) i prof. Nigelom Osborneom (The School of Arts, Culture & Environment ) – University of Edinburgh. Tema razgovora sa kolegama iz Edinburgha bila je osnivanje Odjela dramskih umjetnosti i učešće sveučilišta iz Edinburgha u projektu. Kolege iz Edinburgha, pogotovo prof. Osborne pokazali su ne samo želju nego i inicijativu da se što konstruktivnije uključe u projekt koji bi shodno uzajamnoj percepciji trebao biti realiziran kao zajednički projekt Sveučilišta u Rijeci i  Tje University of Edinburgh. Prof. Osborne najavio je svoj skori posjet Rijeci kako bi se razgovori intenzivirali i započeli s realizacijom projekta. Prorektor Kalogjera predložio je sveučilište u Edinburgu koa moguću destinaciju u Erasmus programu za riječke studente i profesore  što je prihvaćeno. Tijekom posjete Northumbria University dr. Kalogjera  bio je primljen kod profesora Craig Mahoneya (Prorektora za nastavu) i njegovih suradnika. Prof. Mahoney i prof. Kalogjera usuglasili su tekst o međunarodnoj suradnji koje bi trebali potpisati Rektori oba sveučilišta. Istovremeno je dogovorena suradnja sveučilišnih Erasmus koordinatora, kako bi i  Northumbria Universiti mogla postati novom destinacijom riječkih studenata i profesora u programu Erasmus razmjene.