Austrijski veleposlanik Jan Kickert je bio u prvom službenom posjetu Rijeci
Dana 5. studenoga 2009. novi austrijski veleposlanik u Hrvatskoj Jan Kickert boravio je jučer u prvom službenom posjetu Rijeci i Primorsko-goranskoj županiji. Nakon susreta sa županom Zlatkom Komadinom, veleposlanik uz ravnatelja Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu mr. Romana Raucha i počasnog generalnog konzula Austrije u Hrvatskoj Đure (Georga) Gavrilovića se sastao i s rektorom Sveučilišta u Rijeci Perom Lučinom na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci. Prisutni na sastanku su bili Prorektor za međunarodnu suradnju, Prof. dr. sc. Goran Kalogjera uz Rukovoditelja Službe za međunarodnu suradnju, gosp. Darka Štefana, te gđa Jagoda Špalj, predsjednica Hrvatsko Austrijskog Društva Rijeka. Razgovaralo se o dosadašnjoj i budućoj suradnji s austrijskim visokoškolskim institucijama. Zaključeno je da naše dvije zemlje imaju zajedničku akademsku povijest na kojoj se želi graditi još i bolja budućnost. Veleposlanik je najavio mogućnost doniranja knjiga i publikacija austrijskih autora Sveučilištu u Rijeci.