"Britanski studenti na terenskoj nastavi", NL, 10. 4. 2012.
GRAĐEVINSKI FAKULTET UGOSTIO KOLEGE IZ LANCASTERA
Britanski studenti na terenskoj nastavi

O gospodarenju vodnim resursima na Mediteranu studenti su učili na terenuRIJEKA Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci tradicionalno u ljetnom semestru ugošćuje studente geografije i nastavnike s britanskog Sveučilišta u Lancasteru, koji su ove godine odradili tjedan dana terenske nastave na području Primorsko-goranske i Istarske županije. Studenti i nastavnici dr. sc. Suzana Ilić, dr. sc. Nigel Watson i mr. sc. Gemma Davis terensku nastavu odrađuju u sklopu predmeta ''Water and Environmental Management in Mediterranean Context'', a u njihovu nastavu intenzivno su bili uključeni i studenti riječkog Građevinskog fakulteta kroz kolegij »Gospodarenje vodana« dr. sc. Barbare Karleuše. Terenska nastava obuhvatila je obilazak dijela Istarskog vodovoda, razgovor s lokalnim stanovništvom na području Lovranske drage i radionicu s učenicima Osnovne škole Viktora Cara Emina u Lovranu na temu korištenja vode te obilazak sliva Dragonje. Dio nastave, uključujući predavanja, radionice i ispite bio je održan u prostorima Građevinskog fakulteta, a studenti su ove godine imali priliku slušati i predavanje predstavnika Hrvatskih voda.

A. P