Savjeti TOP 50 američkih sveučilišta kako se uspješno upisati na studij u SAD-u

Studenti TOP 50 američkih sveučilišta savjetuju kako se uspješno upisati na studij u SAD-u
Institut za razvoj obrazovanja u travnju nastavlja niz besplatnih obrazovnih savjetovanja za studente i srednjoškolce

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) najavljuje niz obrazovnih savjetovanja o mogućnostima studiranja u SAD-u uz gostovanja studenata koji studiraju na američkim sveučilištima uvrštenim među 50 najboljih prema cijenjenoj rang listi Academic Ranking of World Universities*. IRO je već 13 godina službeni izvor informacija o mogućnostima studiranja u SAD-u koji kao dio EducationUSA mreže podupire američki State Department. Sve informacije o savjetovanjima dostupne su na www.iro.hr.

Savjete za upis na diplomski i poslijediplomski studij u SAD-u posjetiteljima će pružiti doktorandica na Sveučilištu u Illinoisu Urbana-Champaign koje je ujedno drugo sveučilište u SAD-u po brojnosti međunarodnih studenata.** Bivša studentica Sveučilišta Georgetown, koja je nedavno primljena na diplomski studij s punom stipendijom na Sveučilištu u Texasu-Austin, pružit će savjete za uspješnu prijavu na američka sveučilišta putem Facebook zajednice Želim studirati u inozemstvu (http://www.facebook.com/studiranje.u.inozemstvu)

Virtualno savjetovanje na zidu Facebook zajednice Želim studirati u inozemstvu (http://www.facebook.com/studiranje.u.inozemstvu) održat će se u sljedećem terminu:

·         Nedjelja, 15.04.2012. od 18:30-19:30 sati: Jessica Kuntz, alumna Sveučilišta Georgetown, odgovara na pitanja o studiranju u SAD-u i uspješnoj prijavi na američka sveučilišta.

Naredna obrazovna savjetovanja održat će se u prostorijama Instituta za razvoj obrazovanja, Preradovićeva 33/I.kat, 10000 Zagreb, prema sljedećem rasporedu:

• Četvrtak, 19.04.2012. od 18:30-19:30 sati
    Vodič kroz studij u inozemstvu, Sandra Dobrić, obrazovna savjetnica u IRO-u

• Utorak, 24.04.2012. od 18:30-19:30 sati
    Upis diplomskog i poslijediplomskog studija u SAD-u, Richelle Bernazolli, doktorandica na Sveučilištu u Illinoisu - Urbana Champaign
Sva savjetovanja se održavaju na engleskom jeziku, osim savjetovanja "Vodič kroz studij u inozemstvu" koje se održava na hrvatskom jeziku. Ulaz na sva događanja je slobodan uz obaveznu prethodnu predbilježbu na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .

• Četvrtak, 19.04.2012. od 18:30-19:30 sati
    Vodič kroz studij u inozemstvu, Sandra Dobrić, obrazovna savjetnica u IRO-u