Stipendije za poslijediplomski studij u Maleziji

Veleposlanstvo RH u Maleziji i Asia-Europe Institute (University of Malaya, Kuala Lumpur) dogovorili su 2 stipendije za jednogodišnji poslijediplomski studij na Asia-Europe Institute namijenjene hrvatskim studentima koji su završili dodiplomski studij iz bilo kojeg studijskog programa.

Asia-Europe Institute (AEI) nudi pohađanje studija i stjecanje magisterija iz sljedeća 4 područja:

- International Masters in Information Management

- International Masters in Small-and-Medium Enterprises

- International Masters in Regional Integration

- International Masters in ASEAN (Association of Southeast Asian Nations) Studies.

Ovi studiji mogu biti zanimljivi studentima koje zanimaju euro-azijski odnosi i veze te poslovne mogućnosti u Jugoistočnoj Aziji te Aziji općenito.

U akademskoj godini 2008./2009. na AEI je Master programe pohađa 43 studenata, od kojih su pola stranci. 11 studenata je na doktorskom studiju iz humanističkih znanosti.

AEI Master programi se izvode na engleskom jeziku, no studenti imaju obvezu proći kratak tečaj malajskoga jezika. Predavači na AEI Master programima su profesori s europskih sveučilišta, kao i sveučilišta iz Zajednice naroda Jugoistočne Azije (ASEAN). AEI Master programi uključuju obaveznu jednomjesečnu praksu.

Školarina i troškovi života za godinu dana u Maleziji su otprilike $20 000.

Potencijalni kandidati mogu započeti studij već u rujnu 2009.

Rok za prijavu je bio krajem svibnja, ali se prolongirao za potencijalne kandidate iz Hrvatske.

Informacije o ovom natječaju, institutu AEI i studijima koje nudi mogu se pronaći na mrežnim stranicama AEI-a.

Potencijalni kandidati za stipendiju moraju, osim diplome o završenom dodiplomskom studiju također raspolagati dovoljnim znanjem engleskoga jezika za uspješno praćenje nastave:
 - TOEFL test (paper-based) – 550 ili više
 - TOEFL test (computer based) – 230 ili više
 - IELTS test – score of Band 5 ili više.

Postupak odabira kandidata

se vodi u izravnoj komunikaciji sa veleposlanikom RH u Maleziji, gospodinom Željkom Bošnjakom, koji će ih preporučiti AEI-u te će se daljnji postupak oko upisa kandidata obavljati s AEI-om.

Prijavni obrazac može se pronaći i ispuniti na mrežnim stranicama Instituta.

Mole se zainteresirani da se obrate izravno na sljedeću adresu:
Mr Željko Bošnjak
Ambassador
Embassy of the Republic of Croatia
Kuala lumpur
No. 3 Jalan Mengkuang
Off Jalan Ru, Ampang
55000 Kuala Lumpur
Malaysia
Tel.: + 60 3 4253 5340
Faks: + 60 3 4253 5217

Adresa Asia-Europe Instituta je: International Office, Asia-Europe Institute, University of Malaya, 50603 Kuala Lumpur, Malaysia, tel: + 60 3 7967 4645, faks: + 60 3 7954 0799, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript