"Suradnja Sveučilišta s Microsoftom i Multilinkom", NL, 16. 5. 2012.
Suradnja Sveučilišta s Microsoftom i Multilinkom

Ivan Vidaković, Perm Luڍin i Boris KrstanovićRIJEKA Sveučilište u Rijeci uključilo se u Microsoftov program potpore akademskoj zajednici, potpisivanjem ugovora s tvrtkama Microsoft i Multilink. Studentima, istraživačima i djelatnicima osigurano je korištenje najnovijih Microsoftovih rješenja za čiju je implementaciju zadužen ovlašteni Microsoftov partner Multilink. Potpisom ugovora pokrenut je i prvi projekt, kojim će oko 1.700 djelatnika Sveučilišta u Rijeci svoja računala »migrirati« na Windows 7 te Office 2010. Organizacija i potpora realizaciji ove faze projekta je za Sveučilište besplatna, a licenciranje softvera u skladu je s ugovorom potpisanim između Microsofta i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.
    – Želja je Sveučilišta implementirati još snažnije suvremena programska rješenja temeljena na novim tehnologijama, posebice ona koja omogućuju bolju i uspješniju interakciju nastavnika i studenata te svih djelatnika međusobno, kaže rektor prof. dr. Pero Lučin.
    Zadovoljstvo nastavkom uspješne suradnje izrazio je i direktor Microsofta Hrvatska Ivan Vidaković, koji$je {vjeren da će riječko Sveučilište uz pomoć tehnologije dodatno poboljšati svoj nastavni kurikulum i kolaboraciju nastavnika i studenata.
    Direktor Multilinka Boris Krstanović objasnio je kako će u sljedećoj fazi projekta uslijediti implementacije Microsoft Office 365 for Education, pristup programu DreamSpark te intenzivnija primjena Microsoft SharePoint Portala, koji će profesorima i studentima na Sveučilištu u Rijeci omogućiti korištenje naprednih mogućnosti informacjskih tehnologija kao podrške nastavi. Naglasak pri imlementaciji novih softverskih paketa je na pristupu i razmjeni znanja, učinkovitim i inovativnim programima učenja te aktivnom sudjelovanju !akademske zajednice i gospodarstva u stvaranju novih generacija stručnjaka i suradnji na projektima.

A. PETRAK