Sveučilište i gospodarstvo – odgovor na krizu
Ponedjeljak, 21.05.2012.
Okrugli stol „Sveučilište i gospodarstvo – odgovor na krizu“ u okviru Projekta „Razvoj inovacijskog sustava na Institutu Ruđer Bošković i Sveučilištu u Rijeci“, financiran u sklopu IPA programa Europske unije za Hrvatsku, bit će održan, u petak, 25.  svibnja 2012., u 10.00 h, u Znanstveno-tehnologijskom parku Sveučilišta u Rijeci (Velika dvorana), Slavka Krautzeka 83/a, Rijeka.

Znanje se danas smatra novim proizvodom kojeg biraju mnoge zemlje u stvaranju konkurentnih prednosti. Znanje stvara nove mogućnosti za kompetentne i ambiciozne istraživače, i time više potencijala za brži ekonomski rast. Ekonomija temeljena na znanju je ona gdje stvaranje i korištenje znanja značajno doprinose ekonomskom rastu i bogatstvu.

Navedeni  projekt predstavlja izazov Sveučilištu u Rijeci u stvaranju modernog sveučilišta temeljenog na znanju te je stoga podrška fakulteta, odjela i samih istraživača izuzetno važna kao što su važni i napori koje ulažu članovi projektnog tima. Predviđeni cilj projekta, a ujedno i povod organiziranja Okruglog stola, je da će nakon dovršetka projekta istraživači sa sveučilišta imati više prilika surađivati izravno s gospodarskim subjektima, kako na nacionalnoj tako i na međunarodnoj razini, te da će Sveučilište u Rijeci postati dio inovacijskog društva i primjer modela prijenosa inovacija i znanja u drugim institucijama u Republici Hrvatskoj, ali i širem okruženju.

Po završetku Okruglog stola predviđeno je neformalno druženje, te izjave za medije.

Molimo da svoj dolazak potvrdite na:

mob:091 218 2889

Radujemo se Vašem dolasku!

Program događanja

Poziv