"STUDENTI POMAŽU ODJELU ONKOLOGIJE NA KANTRIDI", NL, 25. 5. 2012.
STUDENTI POMAŽU ODJELU ONKOLOGIJE NA KANTRIDI

Predrag Šustar i Mirza Džomba sude u potezanju konopaRIJEKA Treći humanitarni dan sporta Filozofskog fakulteta odigran je jučer u sveučilišnom Kampusu na Trsatu pod geslom »Studenti za klince«, a sav prihod bit će doniran Odjelu onkologije Dječje bolnice Kantrida. Radi se o jedinstvenom događaju ovog tipa na Sveučilištu u Rijeci, a projekt organiziraju Studentsko športsko društvo Filozofskog fakulteta uz potporu Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci u suradnji s Dječjom bolnicom. Glavni je cilj projekta, uz prikupljanje financijskih sredstava kroz humanitarnu djelatnost, poticanje na zdrav život kroz bavljenje sportom. Tijekom proteklog tjedna brojni angažirani volonteri u svrhu prikupljanja donacija prodavali su promotivne materijale na Korzu i u auli Filozofskog fakulteta, Riječani su akciju mogli podržati kupnjom majica, bedževa, platnenih torbi i drugih predmeta.
    Čast otvorenja ovogodišnjega Humanitarnog dana sporta imao je dekan Filozofskog fakulteta u Rijeci prof. dr. Predrag Šustar, a doprinos humanitarnoj akciji dali su i proslavljeni sportaši i olimpijci, kao što su Mirza Džomba i Marko Strahija, ali i igrači HNK Rijeke, te VK Primorja Erste banke pod vodstvom trenera Zorana Roje te odbojkašice Rijeke. Na svečanosti otvorenja Humanitarnog dana sporta ravnateljica Zaklade Sveučilišta u Rijeci uručila je zahvalnice volonterima za Akademsku donatorsku večeru. (A. P.)