"Prijem za prof. dr. Brnića", NL, 7. 7. 2012.
HAZU

Prijem za prof. dr. Brnića

RIJEKA » U Zavodu za povijesne i društvene znanosti HAZU jučer je održana svečanost u povodu dodjele visokih hrvatskih i inozemnih priznanja za znanstveni rad prof. dr. sc. Josipu Brniću, članu suradniku HAZU, redovitom profesoru Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i počasnom profesoru na dva kineska sveučilišta. Plodonosan znanstveni rad prof. Brnića predstavio je prof. dr. sc. Goran Turkalj, dekan Tehničkoga fakulteta, a prigodnu riječ uputili su akademik Petar Strčić i dr. sc. Sanja Holjevac, voditelj i upraviteljica Zavoda.
    – Sve što sam postigao stavio sam u službu napretka ovog kraja i znanosti. Ambicija i volje imam za nastavak rada, istaknuo je Brnić, dobitnik Nagrade za životno djelo Zaklade Sveučilišta u Rijeci, Nagrade HAZU za najviša znanstvena postignuća u RH za 2010. i nositelj brojnih priznanja. (S. P.)