"Europski zbor i orkestar studenata medicine", NL, 27. 7. 2012.

MEDICINSKI FAKULTET U RIJECI
RIJEKA » Za sudionike projekta »Europski zbor i orkestar studenata medicine« sinoć je na Medicinskom fakultetu u Rijeci upriličeno službeno otvorenje događanja. Riječ je o jedinstvenom međunarodnom europskom kulturnom projektu koji okuplja studente medicine i mlade liječnike sa širim glazbenim obrazovanjem. Od 1993. godine, jednom godišnje, sastaju se u raznim gradovima-domaćinima Europe, a organizacija ovogodišnjeg susreta, od 27. srpnja do 5. kolovoza, pripala je studentima Medicinskog fakulteta u Rijeci.
    U ime Organizacijskog odbora obratio se Tin Nadarević, a zatim je brojne okupljene studente pozdravio profesor Bojan Polić s riječkog Medicinskog fakulteta. Riječi dobrodošlice uputio je i dr. Damir Zec u ime rektora Sveučilišta u Rijeci Pere Lučina, dok je dirigent Mladen Tarbuk upoznao studente sa skladateljima čija će djela izvoditi. Tijekom boravka u Rijeci sudionici će pod Tarbukovim vodstvom uvježbavati glazbeni program koji čine djela Luke Sorkočevića, W. A. Mozarta i F. Mendelssohna. Prvi koncert bit će održan 3. kolovoza u Ljetnom kinu Otvorenog pučkog učilišta Rab s početkom u 21 sat. Drugi koncert na rasporedu je 4. kolovoza, a bit će održan u HKD-u na Sušaku također u 21 sat. Uz stotinu i dva člana orkestra i mješovitog pjevačkog zbora, u programu će kao solisti nastupiti riječki operni umjetnici Kristina Kolar, Marko Fortunato, Robert Kolar i Siniša Štork. (K. C.)