Prof. dr. Jonjić postao član njemačke Akademije
Ponedjeljak, 03.09.2012.
Prof. dr. sc. Stipan Jonjić s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci postao je novi član Leopoldine, Njemačke nacionalne akademije znanosti. Profesor Jonjić radi i djeluje u svojstvu redovitog profesora i predstojnika Zavoda za histologiju i embriologiju te Centra za proteomiku pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.
Za istaknuti je kako je prof. dr. sc. Stipan Jonjić odlikovan za svoj istraživački rad u području virusne imunologije, a detaljnije informacije o njegovom istraživačkom radu i ciljevima mogu se vidjeti na mrežnoj stranici:  http://www.medri.uniri.hr/~jstipan/
Tom prigodom predsjednik Leopoldine Jorg Hacker uputio je prof. dr. sc. Jonjiću pismo čestitke u kojemu, između ostaloga, kaže:
„Vaše imenovanje u Akademiju jest pokrenuto kao priznanje Vašim znanstvenim dostignućima i Vaše osobne pozicije unutar znanstvenih krugova, te mi stoga dopustite da Vam iskreno čestitam na ovom imenovanju.“
Leopoldina je najstarija svjetska akademija prirodnih znanosti njemačkoga govornoga područja, osnovana pred gotovo 350 godina. Izabrani znanstvenici članovi su određene sekcije unutar Akademije a to članstvo zaslužili su svojom akademskom izvrsnošću. Leopoldina savjetuje državne ustanove o znanstvenim pitanjima i potiče razmjenu ideja s inozemnim akademijama i znanstvenicima. Otprilike tri četvrtine njezinih članova su iz njemačkog govornog područja (Njemačka, Austrija i Švicarka), dok preostala četvrtina potječe iz drugih zemalja. Od travnja 1991. godine, Leopoldina postoji u svojstvu neprofitne udruge te je u srpnju 2008 proglašena Njemačkom nacionalnom akademijom znanosti. U tom svojstvu Leopoldina obnaša predstavničku funkciju u međunarodnim organizacijama i tijelima sastavljenim na temelju nacionalnih akademija.