"Nvidia sponzor Odjela za informatiku", NL, 5. 9. 2012.
SVEUČILIŠTE U RIJECI
Nvidia sponzor Odjela za informatiku

RIJEKA » Odjel za informatiku Sveučilišta u Rijeci dobio je sponzorstvo Nvidije, vodeće tvrtke u svijetu znanstvenog računanja na grafičkim procesorima. Sponzorstvo je dodijeljeno na temelju projekta razvoja kolegija, a riječki sveučilišni Odjel za informatiku postao je tako jedan od čak 207 Nvidijinih istraživačkih i nastavnih CUDA centara, što djeluju na sveučilištima i istraživačkim institucijama diljem svijeta. Odjel za informatiku postao je Nvidijinim CUDA centrom zajedno s još šesnaest svjetskih institucija.
    U CUDA nastavnim centrima deseci tisuća studenata svake godine uče se kako upregnuti moć paralelnog procesiranja u Nvidijinim grafičkim procesorima. Nvidia centrima donira kitove za učenje, udžbenike, softverske licence, grafičke procesore s Nvidia CUDA arhitekturom te osigurava akademske popuste na dodatan hardver. (A. P.)