"Europski stručnjaci za solarnu energiju u Opatiji", NL, 18. 9. 2012.
MEĐUNARODNA KONFERENCIJA
Europski stručnjaci za solarnu energiju u Opatiji

Moto konferencije je »Solarna energija za svjetliju budućnost«RIJEKA » Deveta međunarodna konferencija europske asocijacije International Solar Energy Society (ISES-EUROPE), pod nazivom EuroSun2012. počinje danas u Opatiji i Rijeci. Domaćini trodnevne konferencije su Hrvatski savez za sunčevu energiju i Tehnički fakultetu Sveučilišta u Rijeci, a na njoj sudjeluje preko 400 znanstvenika i stručnjaka iz četrdesetak zamalja koji će kroz 200 znanstvenih radova prikazati svoja najnovija saznanja iz područja primjene i korištenja sunčeve energije. Među glavnim temama konferencije bit će sustavi grijanja i hlađenja pogonjeni sunčevom energijom, niskoenegetska arhitektura, pretvorba sunčeve energije u električnu struju, akumulacija sunčeve energije, komponente sustava na sunčevu energiju, poticanje i projekti za korištenje sunčeve energije, uz brojna druga izlaganja.
    Ovogodišnja konferencija prvi se put odvija pod pokroviteljstvom UNESCO-a, pod motom »Solarna energija za svjetliju budućnost«. Konferenciju prate i dvije dodatne manifestacije; izložba sustava i opreme za sunčevu energiju i druge obnovljive izvore energije što će u iduća tri dana biti otvorena za građane na Gatu Karoline Riječke i Ljetna škola – Master Course za studente diplomskih studija iz pet zemalja. (M. G.)