Radar za mjerenje oborina
Petak, 09.11.2012.
Meteorološki radar Mini X-Band Dual Polarimetric Weather Radar marke FURUNO ELECTRIC CO., LTD instaliran je na na krovu zgrade Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, a bit će korišten za mjerenje količine oborina . Radi se o donaciji vrijednoj  70 tisuća eura dobivenoj od Japanske organizacije JICA (Japan Internacional Cooperation Agency) kroz Kyoto University (Sveučilište Kyoto)   (prof.dr.sc. Yosuke Yamashiki i Shigeo Fujiki, B.Sc) i Niigata University (Niigata Sveučilište) za potrebe znanstvenih istraživanja na bilateralnom hrvatsko-japanskom znanstvenom projektu: IDENTIFIKACIJA RIZIKA I PLANIRANJE KORIŠTENJA ZEMLJIŠTA ZA UBLAŽAVANJE NEPOGODA KOD ODRONA ZEMLJE I POPLAVA U HRVATSKOJ (Risk Identification and Land-Use planning for Disaster Mitigation of Landslides and Floods in Croatia), a čiji je voditelj prof.dr.sc. Nevenka Ožanić s Građevinskog fakulteta  Sveučilišta u Rijeci. To je prvi meteorološki radar  instaliran u ovom dijelu  Hrvatske, radijus utjecaja iznosi  30 km, pa obuhvaća sva tri pilot područja definirana Projektom (Sliv Rječine, Mošćenička Draga, Sliv Dubračine). Poslove vezane uz instalaciju radara, uz kolege iz Japana,  vodila je i nadzirala Ivana Sušanj, znanstvena novakinja na spomenutom Projektu Građevinskog fakulteta u Rijeci.