"Stručni skup o inovativnoj stanogradnji na Trsatu", NL, 15. 11. 2012.

FILOZOFSKI FAKULTET
Stručni skup o inovativnoj stanogradnji na Trsatu

RIJEKA » »Inovativna stambena izgradnja za Mediteran« naziv je projekta u sklopu kojeg će se danas održati stručna tribina na Filozofskom fakultetu na Trsatu. Mjesto održavanja nije slučajno izabrano – nedaleko Filozofskog fakulteta, naime, gradi se prva stambeno-poslovna zgrada s certifikatom Inovativno-stambene izgradnje na Mediteranu, što je poznati stambeni projekt tvrtke Dogma nekretnine iz Rijeke. Pokrenuli su ga IRH MED (Inovativna stambena izgradnja ma Mediteranu) i Energetski institut »Hrvoje Požar«, koji promovira zgrade koje omogućuju racionalno korištenje prirodnih resursa, a koje će, uz povećanje komfora, biti prihvatljive za okoliš i povećati kvalitetu stanovanja te se optimalno uklopiti u društveno-gospodarsko i kulturno okruženje Mediterana. Aktivnosti počinju u 10 sati, za 12 je zakazan obilazak gradilišta. (I. B.)