Studenti APU-a u Art kinu Croatia
Utorak, 04.12.2012.

U srijedu 5. prosinca 2012. u 20 sati u Art kinu Croatia u Rijeci održat će se projekcija kratkih dokumentarnih filmova Venecijanska veza realiziranih u sklopu"Hidden Live(r)s of Venice on Video" (HiLoVV) projekta mobilnosti Erasmus studenata i mentora triju partnerskih institucija: Visoka škola za umjetnost Sveučilišta u Novoj Gorici, Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci i Instituta za suvremenu umjetnost, arhitekturu i medije Tehničkog sveučilišta u Grazu.

Omnibus šest kratkih dokumentarnih filmova o Veneciji Venetian Connection (Venecijanska veza), prikazan je do sada u Ljubljani, Veneciji, Grazu, Udinama, Motovunu i Poreču.

Šest kratkih dokumentarnih filmova producirani su u sklopu akademskog projekta HiLoVv - Hidden Live(r)s of Venice, kroz dvo-mjesečni online istraživački rad i dvo-tjednu site-specific radionicu u Veneciji.
Nakon dva mjeseca rada na scenariju "Hidden Live(r)s of Venice", baziranom na istraživanjima, 21. studenoga 2011. studenti s tri sveučilišta iz nekoliko zemalja sastali su se u gradu na vodi kako bi snimili šest kratkih dokumentarnih filmova o Veneciji, pronalazeći zanimljive likove još zanimljivijih profesija, sve pod mentorskim okom filmskog redatelja i profesora Rajka Grlić.
Na jednom od otoka venecijanskih laguna obitelj Finotello bavi se proizvodnjom povrća koje dostavljaju sugrađanima, Elisabetta pripada trećoj generaciji prodavača cvijeća na poznatom groblju San Michele, Moudu je nigerijski imigrant koji će svoje trikove o prodaji torbi povjeriti snimateljima, a Riccardo Bonini mislio je da zna sve o tome kako biti vatrogasac sve dok nije dobio posao u Veneciji. Susrest ćemo i dvojicu liječnika za drveće i, napokon, ali ne manje važno, gondolijera koji se htio osloboditi obiteljske tradicije, ali zovu Venecije nije mogao odoljeti. Omnibus "Venecijanska veza" snimljen je u okviru HiLoVv Hidden Live(r)s of Venice studentskog projekta.

FIONTELLO FAMILY, 6 min
Redatelji: Aleš Bajec, Anja Perše, Hana Kovačič

ELISABETTA, 5 min
Redatelji: Jasa Bukovec, Nika Gvozden, John Mounir Hanna, Isabella Bubola