Predstavljanje knjige akademika Luje Margetića
Srijeda, 05.12.2012.

Povodom 40 godina postojanja i djelovanja Sveučilišta u Rijeci kao i 380 godina visokoškolskog obrazovanja u Auli magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci predstavljena je knjiga „Srednjovjekovni zakoni i opći akti na Kvarneru“ koju je priredio akademik Luje Margetić. Knjigu je uredio prof. dr. sc. Berislav Pavišić, a izdavači su Nakladni zavod Globus i Naklada Kvarner .

U uvodnom govoru rektor prof. dr. sc. Pero Lučin  naglasio je određenu simboliku u datumu 17. svibnja 2013. kada se obilježava Dan osnutka Sveučilišta ali i trogodišnjica od smrti Luje Margetića, pravnika, sveučilišnog profesora, akademika kao i povjesničara golemog opusa. Akademik Margetić prvi je profesor emeritus te prvi počasni doktor znanosti Sveučilišta u Rijeci.
Predstavljanje ove knjige prvo je u nizu zanimljivih događanja s kojima će se uveličati dvije značajne obljetnice.

Knjigu su predstavljali rektor prof. dr. sc. Pero Lučin, prof. dr. sc. Anamari Petranović  u ime dekana Pravnog fakulteta, prof. dr. sc. Eduarda Kunšteka, Frano Butorac direktor Naklade Kvarner te gospodin Ingo Kamenar u ime Primorsko-goranske županije.