Upisi na diplomske studije u ak.god. 2017./2018.

Odlukom Senata, u 2017./2018. ak. god. Sveučilište u Rijeci i jedan dio njegovih sastavnica provodit će prijave za upis u I. godinu diplomskih studija putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava diplomskih studija (NISpDS), a jedan dio samostalno.

Prijave za upis na studije putem NIDSpDS-a provode: Fakultet zdravstvenih studija, Filozofski, Građevinski i Učiteljski fakultet, Odjel za biotehnologiju, Odjel za fiziku, Odjel za matematiku i Odjel za informatiku i Sveučilište u Rijeci za upis na diplomski studij "Politehnika i informatika".
Sve upute za prijavu putem NISpDS-a dostupne su na sljedećoj poveznici, a popis ponuđenih studija i uvjeti za upis na sljedećoj poveznici.

Prijave za upise na diplomske studije ostalih sastavnica Sveučilišta: Akademije primijenjenih umjetnosti, Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Ekonomskog, Medicinskog, Pravnog, Pomorskog i Tehničkog fakulteta samostalno provode visoka učilišta, a sve upute i informacije dostupne su na njihovim mrežnim stranicama.

Odlukom Senata u 2017./2018. akademskoj godini ponuđena su 57 diplomskih studijskih programa i ukupno 2483 upisnih mjesta od čega 1620 za redovite studente HR/EU, 81 za redovite studente strance i 782 upisna mjesta za izvanredne studente.

Upisi na diplomske studije u ak. god. 2016./2017.

Sastavnice Sveučilišta u Rijeci u 2016./2017. akademskoj godini neće provoditi prijave i upise na diplomske studije putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava diplomskih studija (NISpDS) već će se prijave i cjelokupni razredbeni postupak provoditi na visokim učilištima.
Natječaj za upis u I. godinu diplomskih sveučilišnih i specijalističkih diplomskih stručnih studija u 2016./2017. akademskoj godini  možete pogledati ovdje

Odlukom Senata, u 2016./2017. akademskoj godini ponuđena su 54 diplomska studijska programa i ukupno 2537 upisnih mjesta od čega 1667 za redovite studente HR/EU, 84 za redovite studente strance i 786 upisnih mjesta za izvanredne studente.