"Studenti vodili virtualni restoran", NL, 25.1. 2013.
IKA
USPJEH NA ON-LINE NATJECANJU

Izvrsni, peti u konkurenciji 50 sveučilišta – studenti FMTU-aIKA » Studenti opatijskog Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu zauzeli su izvrsno peto mjesto na dvotjednom on-line natjecanju korištenjem ProSim – Restaurant simulacije u organizaciji ICHRIE-e (International Council on Hotel, Restaurant and Institutional Education). Međunarodno natjecanje, na kojem je sudjelovalo više od 200 studenata s više od 50 sveučilišta iz Singapura, Engleske, Švicarske, Finske, Hong Konga, Hrvatske, Perua i SAD-a, omogućilo je studentima upravljanje simuliranim restoranom, koje je obuhvaćalo kreiranje jelovnika, upravljanje kadrovima, upravljanje zalihama, promociju i slične virtualne poslove. U svako vrijeme studenti su mogli usporediti poslovanje svojeg restorana s restoranima ostalih studenata, što je za njih predstavljalo veliko iskustvo. Na kraju simulirane poslovne godine, ostvareni rezultat poslovanja svakog restorana objavljen je na javnoj rang listi, a restoran s najvećom dobiti je ujedno i pobjednik natjecanja. Opatijski studenti nastupili su pod vodstvom prof. dr. sc. Slobodana Ivanovića. (Ma. K.)