"Prvo predstavljanje medicinara – umjetnika", NL, 1.2. 2013.
MEDICINSKI FAKULTET

Prva izložba novoosnovane udruge * Foto: I. TOMIĆRIJEKA » Novoosnovana Udruga medicinara-likovnjaka »Artnatomija« koja okuplja medicinare i zaljubljenike u vizualnu umjetnost otvorila je svoju prvu izložbu na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Izložba se može pogledati do 2. veljače, a postavljeno je stotinjak radova autora iz Hrvatske, Slovenije, Srbije te Makedonije. Uz stotinjak fotografija, likovnih radova i znanstvenih plakata, dio izložbe je i digitalni prikaz još stotinjak radova na LCD-u. Pojašnjavajući kako Udruga okuplja sve generacije medicinara koji se u slobodno vrijeme bave vizualnom umjetnošću ili istraživanjem povezanosti medicine i vizualnog izričaja, predsjednica Ana Lesac pojašnjava kako je cilj popularizirati umjetnički rad medicinara te ukazati kako medicina nije samo struka, već je sama po sebi umjetnost. (I. Š. K.)