"Prva generacija prvostupnika biotehnologije", NL, 9.2. 2013.
SVEČANOST U KAMPUSU SVEUČILIŠNI ODJELI PROMOVIRALI 84 POLAZNIKA PREDDIPLOMSKIH STUDIJA

S jučerašnje svečane promocije Sveučilišnih odjela u Kampusu * Foto: P.FABIJANRIJEKA » Sveučilišni odjeli za informatiku, matematiku, biotehnologiju i fiziku jučer su održali svečanu promociju nove generacije prvostupnika. Prvi put promocija ukupno 84 prvostupnika održana je u novoj zgradi Sveučilišnih odjela u Kampusu, a posebnost jučerašnje svečanosti je i promoviranje prvih prvostupnika Odjela za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci. Prvu generaciju prvostupnika biotehnologije i istraživanja lijekova obilježit će i iznimna uspješnost, jer od 35 promoviranih prvostupnika čak ih je 49 posto preddiplomski studij završilo s pohvalom, a prema riječima zamjenice pročelnika Odjela za biotehnologiju, prof.dr. Anđelke Radojčić Badovinac dvoje je studenata preddiplomski studij završilo s diplomom summa cum laude, odnosno sa svim odličnim ocjenama, dok je troje studij završilo s diplomom magna cum laude, odnosno s više od 85 posto odličnih ocjena, a njih 12 s diplomom cum laude.
    – Riječ je o jednoj izuzetnoj generaciji koju ćemo teško nadmašiti. Od 37 upisanih studenata njih 35 završilo je studij i svi su upisali diplomski studij na Odjelu za biotehnologiju, kazala je prof.dr. Radojčić Badovinac.
    Svečanost jučerašnje promocije predvodila je prorektorica za nastavu prof. dr. Snježana Prijić-Samaržija, dok su laureate promovirali zamjenica pročelnika Odjela za biotehnologiju prof. dr. Anđelka Radojčić Badovinac, pročelnica Odjela za fiziku prof. dr. Dubravka Kotnik-Karuza, pročelnica Odjela za informatiku prof. dr. Marija Marinović, te pročelnik Odjela za matematiku prof. dr. Dean Crnković.
    Završetkom preddiplomskog studija informatike akademski naziv prvostupnik informatike stekli su: Marina Bajčić, Aron Balog, Ivona Bjelobradić, Antonio Božić, Katerina Černjeka, Elena Frančin, Maja Grubišić, Mirela Hodžić, Renato Kalanj, Dina Knapić, Igor Kos, Dino Kraljević, Krešimir Marnika, Tina Maršić, Nikolina Matić, Aleksandra Milevoj, Ivan Mušanović, Mladen Pavletić, Sanja Rabak, Adriana Sović-Padovan, Sabina Šišović, Robert Užar, Nataša Volarić, Dario Zamlić i Petar Živković, dok su završetkom preddiplomskog studija matematike akademski naziv prvostupnik matematike stekli: Marija Antolović, Ana Baraba, Barbara Celinić, Anamaria Citković, Vlasta Dogan-Grgurić, Zlatko Durmiš, Danijela Jakovac, Marijana Kosturik, Marijan Kovačević, Marko Kovačić, Vedrana Kutnjak, Amira Mahmutović, Elen Markovčić, Ines Mataija, Arianna Miloš, Hana Rizvić, Matea Roce, Đurđica Štanta, Andrea Valenčič i Kristina Zec.
    Završetkom preddiplomskog studija biotehnologije i istraživanja lijekova akademski naziv prvostupnik biotehnologije i istraživanja lijekova stekli su: Smiljana Banko, Zrinko Baričević, Ivana Bertović, Karla Bosiljevac, Andrej Buvač, Leon Cindrić, Renato Čargonja, Stefani Dobrović-Ivanov, Helija Dokić, Petra Filipović, Nika Gržeta, Jelena Hac, Anja Harej, Antonia Horak, Nina Jurčić, Leon Juretić, Martina Kalauz, Matea Knapić, Vedran Kosanović, Marko Lapat, Vlatka Maričić, Andrea Markovinović, Mia Merlak, Sanja Milovanović, Adrian Moderčin, Antonella Paladin, Tihana Poropat, Matej Pribanić, Maja Rukavina, Romina Sabo, Lora Savin, Nikolina Stanić, Nina Šilobad, Tina Uroda i Andreja Zubković, a završetkom preddiplomskog studija fizike akademski naziv prvostupnice fizike stekle su: Marija Bervida, Ivana Blaškan, Marija Čargonja i Ivana Gaće.

I. ŠESTAN KUČIĆ