"Danas popust studentima", NL, 05.3. 2013.
PLATAK STUDENTSKI UTORAK

altPLATAK » Najave meteorologa o pogoršanju vremena koje bi naše krajeve trebalo zahvatiti tijekom sutrašnjeg dana poremetile su dosad uobičajeni raspored na skijalištu Platak te će uslijed takvih predviđanja »studentska srijeda« iznimno postati »studentski utorak«. Dakle, ne sutra već danas svi redoviti studenti do 28 godina starosti uz predočenje važećeg indeksa ili potvrde fakulteta o statusu redovitog studenta mogu u vremenu od 9.30 do 16 sati skijati za 50 kuna. Utorak, tj. današnji dan donosi olakšice i svim nezaposlenima. Oni pak popust na cijenu ski karte mogu ostvariti uz predočenje radne knjižice ili evidencijskog kartona HZZ-a te baš kao i studenti, u navedenom terminu, skijati za 50 kuna. Popust ni jednima, ni drugima ne vrijedi za noćno skijanje, koje je također na rasporedu utorkom i odvija se od 19 do 22 sata. Najnovije informacije s Platka kazuju kako skijašima na raspolaganju stoje staze i žičare Radeševo, tzv. Turistička i Traka, visina snijega na njima kreće se između 150 i 300 centimetara, a cesta što vodi do Platka prohodna je u oba smjera bez ikakvog ograničenja. (Sl. M.)