"Mladi usavršili pisanje EU projekata", NL, 07.3. 2013.
PODIJELJENE DIPLOME EDUKACIJA »IDEJOM DO PROJEKTA - PROJEKTOM DO SREDSTAVA«

Iviana Penić i Massimo Milevoj * Foto: L. ČERNJULRIJEKA » Dvadesetoro polaznika edukacije »Idejom do projekta – projektom do sredstava«, koju drugu godinu za redom provodi Udruga za promicanje projektne kulture EU klub, jučer je u riječkoj gradskoj vijećnici primilo diplome. Tijekom 42-satne besplatne edukacije koju su poduprli i Primorsko-goranska županija, Zaklada Sveučilišta u Rijeci, Studentski zbor Sveučilišta u Rijeci, Filozofski fakultet u Rijeci i Centar za tehničku kulturu Rijeka polaznici su kroz samostalan rad i radionice te izradom završnog projektnog prijedloga savladali projektnu metodologiju usklađenu s natječajnom procedurom predpristupnih fondova Europske unije.
    Najboljim je proglašen rad Massima Milevoja i Miloša Brdara »Teretana studentskog doma Ivan Goran Kovačić«. Uz njih, edukaciju su završili Marko Barić, Marina Bartičević, Andrej Bašović, Iva Davidović, Igor Felc, Ivana Iskra, Stella Lutz, Ivan Marković, Iris Matković, Doris Monjac, Moreno Mušković, Marina Osmančević, Diana Predrag, Jelena Simić, Stjepan Šijan, Marina Toto, Ivana Vretenar i Nina Zimmerman. Prilikom svečanosti podjele diploma predsjednica Udruge Ivana Penić naglasila je kako je EU klub nastao s ciljem promicanja projektne kulture kao jednog od osnovnih preduvjeta uspješnog privlačenja i korištenja sredstava Europske unije, a u kontekstu ideje održivog razvoja zajednice. (S. V.)