"Tehnički fakultet dosad završilo 5.495 studenata", NL, 9.3. 2013.
Subota, 09.03.2013.
DODJELA DIPLOMA PROMOVIRANA NOVA GENERACIJA MAGISTARA I PRVOSTUPNIKA TEHNIČKIH ZNANOSTI

Dekan prof. dr. Goran Turkalj podsjetio je da je uz 3.747 diplomanata na sveučilišnim te 1.748 na stručnim studijima, na fakultetu magistriralo 95 kandidata te njih 112 obranilo doktorate

Ingrid ŠESTAN KUČIĆ

Magistri i prvostupnici, inženjeri strojarstva, brodogradnje i elektrotehnike primili diplome * Foto: P. FABIJANRIJEKA » Na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci jučer je održana svečana promocija nove generacije magistara i prvostupnika inženjera strojarstva, brodogradnje i elektrotehnike. Čestitajući novim diplomantima dekan prof.dr. Goran Turkalj istaknuo je kako je do danas na toj ustanovi diplome steklo 5.495 studenata, od čega njih 3.747 na sveučilišnim te 1.748 na stručnim studijima. Istovremeno 95 je kandidata steklo zvanje magistra tehničkih znanosti, dok je njih 112 obranilo doktorske disertacije te je steklo zvanje doktora tehničkih znanosti.
    – Ovi podaci pokazuju da se od osnutka ove ustanove na fakultetu školovala većina visokoobrazovnih stručnjaka tehničkog stručnog i znanstvenog područja, koji danas rade i djeluju u okviru različitih gospodarskih i društvenih subjekata grada, županije ali i šire, istaknuo je dekan.
    Dodajući da smatra kako je fakultet studentima pružio mogućnost stjecanja solidnog znanja iz područja tehničkih znanosti dekan je izrazio uvjerenje kako će nova generacija završenih studenata biti sposobna uspješno rješavati probleme na koje će u svojoj profesionalnoj karijeri nailaziti te kako je uvjeren da za većinu njih jučerašnjim danom ne završava proces školovanja i učenja.
    Završetkom diplomskog studija strojarstva zvanje magistar inženjer strojarstva stekli su: Mario Bukša, Gordan Badanjak, Milan Jurjević, Petra Miliković, Iva Šimon, Damir Toplak, Nikola Vitulić, Vedran Vujnović, Toni Čar, Dean Frangen i Edvin Hasanbegović, dok su završetkom diplomskog studija brodogradnje zvanje magistar inženjer brodogradnje stekli su: Nickol Udovčić, Daniel Klanjac i Marko Vidas, a završetkom diplomskog studija elektrotehnike zvanje magistar inženjer elektrotehnike stekli su: Dario Benhard, Predrag Šaša, Filip Palle, Moreno Šumberac, Domagoj Brozičević, Igor Žarkić, Ingrid Sterpin, Ivana Grdić, Antonio Matijević, Predrag Bukovec, Ivan Grbac, Tomislav Damjanović i Ana Stanić.
    Završetkom stručnog studija strojarstva zvanje prvostupnik inženjer strojarstva stekli su: Kristijan Grubišić, Dario Đurić, Tedi Staver, Hrvoje Horaček i Elvis Karahasanović, a završetkom stručnog studija brodogradnje zvanje prvostupnik inženjer brodogradnje stekao je Kristijan Brešić, dok su završetkom stručnog studija elektrotehnike zvanje prvostupnik inženjer elektrotehnike stekli: Petar Jelušić, Vinko Budimir i Petar Mengen.