"Dva stručna skupa", NL, 19.3. 2013.

FILOZOFSKI FAKULTET

Riječki fakultet okupio je znanstvenike iz Zadra, Splita, Zagreba i Rijeke * Foto: R. BRMALJRIJEKA » Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci jučer su održana dva jednopdnevna simpozija, a riječ je o »Sperber simposiumu« u organizaciji Odsjeka za filozofiju i Hrvatskog društva za analitičku filozofiju, te o znanstvenom skupu »Teorijski dijalozi: Recepcija vizualne umjetnosti« čiji je organizator bio Odsjek za povijest umjetnosti, a okupio je znanstvenike iz Zadra, Splita, Zagreba i Rijeke. Riječ je o simpoziju koji je započeo prije četiri godine kao rezultat suradnje Odsjeka povijesti umjetnosti, Akademije primijenjenih umjetnosti te drugih hrvatskih Sveučilišta, a naredne bi godine trebao poprimiti i regionalni karakter na taj način što će kroz teorijske dijaloge i istraživanje povijesne baštine okupiti znanstvenike i izvan hrvatskih granica. Simpozij je rezultat gostovanja jednog od najistaknutijih svjetskih filozofa Dana Sperbera na Filozofskom fakultetu. (I.Š.K.)