"Prikupljanje hrane za riječke beskućnike", NL, 27.3. 2013.

RIJEKA » Nakon provedene humanitarne akcije na svom fakultetu, članovi Studentskog zbora Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci jučer su i na Korzu pokrenuli prikupljanje pomoći za Prihvatilište za beskućnike »Ruže sv. Franje« koje ima trinaest kreveta, a čiji su kapaciteti nažalost najčešće do kraja ispunjeni potrebama ljudi bez krova nad glavom. Cilj akcije je osvijestiti mlade ljude za društveno korisne akcije i pružanje pomoći ljudima kojima je potrebna. Prema dojmovima budućih pravnika, već od prvog dana akcije studenti, profesori i ostali djelatnici fakulteta su se na njihov poziv odazvali u velikom broju.
    Završni dio akcije odvija se ispred Robne kuće »Ri«, danas i sutra, kada će na prigodnom štandu u vremenu od 10 do 13 sati studenti Pravnog fakulteta prikupljati hranu, higijenske i kućanske potrepštine za riječke beskućnike. Ovim putem pozivaju građane da se uključe u njihovu hvalevrijednu akciju. (S. P.)