5. obljetnica odjela
Četvrtak, 04.04.2013.

Povodom 5. obljetnice odjela Sveučilišta u Rijeci, koja se obilježava u okviru 40. obljetnice Sveučilišta u Rijeci i 380. obljetnice visokoškolskoga obrazovanja u Rijeci, jučer je dana 3. travnja  u zgradi sveučilišnih odjela održana prigodna svečanost.
O osnivanju sveučilišnih odjela, njihovom dosadašnjem radu, razvojnim planovima kao i o partnerskoj suradnji Sveučilišta i Grada Rijeke govorili su riječki gradonačelnik Vojko Obersnel, rektor prof. dr. Pero Lučin, pročelnica odjela za fiziku prof.dr. Dubravka Kotnik Karuza, pročelnice odjela za informatiku prof. dr. Marije Marinović te prof. dr. Dean Crnković, pročelnik odjela za matematiku.

– Na Oajelima sada radi između 120 i 130 ljudi, a u sljedećih nekoliko godina planiramo da će taj broj narasti na 250 zaposlenika koji će biti okupljeni oko istraživanja i međusobno će surađivati. Iz rada Sveučilišnih odjela vidi se da je njihovo osnivanje bio dobar put kojim smo krenuli, broj publikacija na tim sastavnicama Sveučilišta raste, a već u sljedećoj godini očekujemo još značajniji rast. Odjeli su mjesto okupljanja cijelog Sveučilišta, ne samo našeg nego i ostalih Sveučilišta - istaknuo je rektor.

Svečanost obilježavanja obljetnice nastavlja se  nizom predavanja, radionica i

tribina u istomu prostoru:

3. travnja, s početkom u 14,00 predavanje

dr. sc. Vibor Jelića, Netherlands Institute for Radio Astronomy

“LOFAR - najveći radioteleskop na svijetu u lovu na kozmološko zračenje

staro 11.5 milijardi godina”

5. travnja, s početkom u 12,15 sati

predavanje Anamarije Nakić s Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu

„Jednadžbe za matrice taktičke dekompozicije t-dizajna“ Anamarije Nakić s Fakulteta

elektrotehnike i računarstva“

5. travnja, 12,00 sati

Okrugli stol „Obrazovanje informatičara za buduće potrebe hrvatskog gospodarstva“