"Nova generacija inženjera logistike i menadžmenta", NL, 6.4. 2013.
SVEČANOST NA POMORSKOM FAKULTETU PROMOCIJA JOŠ JEDNE GENERACIJE PRVOSTUPNIKA I MAGISTARA

Ukupno je promovirano 72 sveučilišnih prvostupnika i 81 magistar čime, rekao je dekan prof. dr. Serđo Kos, Pomorski fakultet Rijeka daje snažan poticaj i impuls razvoju i napretku Hrvatske

Ingrid ŠESTAN KUČIĆ

Među jučer promoviranima na Pomorskom fakultetu više je bilo djevojaka * Foto: S. DRECHSLERRIJEKA » Na Pomorskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci jučer je održana svečana promocija nove generacije prvostupnika i magistara – inženjera logistike i menadžmenta u pomorstvu. Ukupno je promovirano 72 sveučilišnih prvostupnika i 81 magistar, a čestitajući novoj generaciji završenih studenata dekan prof. dr. Serđo Kos istaknuo je da tim činom Pomorski fakultet daje snažan poticaj i impuls razvoju i napretku Hrvatske te joj daje impozantan broj akademski obrazovanih građana iz područja transportnog inženjerstva i tehnologije prometa i transporta.

Tradicija

Dodajući kako ta visokoškolska ustanova zauzima vrlo visoki položaj na ljestvici visokoškolskih ustanova akademske zajednice ne samo u Hrvatskoj nego i u visokoobrazovnom prostoru Europe pa čak i svijeta dekan je podsjetio da riječki Pomorski fakultet nalazi korijene svog djelovanja još od 1866. godine kada je počela s radom Austro-ugarska carsko-kraljevska Vojno-pomorska akademija koja je djelovala do 1914. godine.
    – Tada nastaje prekid do 1949. godine kada osnovana Viša pomorska škola. U njoj se obrazovao kadar koji će voditi trgovačku mornaricu i pomorsko gospodarstvo Hrvatske i Rijeke kao najvećeg hrvatskog pomorskog i lučkog središta. Godine 1978. Viša pomorska škola prerasla je u Pomorski fakultet, koji od tada uspješno brodi do današnjih dana, a od 1949. godine na Pomorskom fakultetu je promovirano 11.313 diplomanata, magistara struke i sveučilišnih prvostupnika. Današnjom promocijom mi vam svečano dodjeljujemo akademsku čast koju s ponosom nosite čitav život. Znanja i sposobnosti koje ste stekli marljivošću i trudom postali su vaše osobne vrline kojih će blagodati osjetiti vaši najbliži, budući suradnici u poslu i svijetu. Gdje god se našli, na moru ili kopnu, ni jednog časa ne zaboravite da nastavljate žive pomorske tradicije hrvatskog Jadrana i ovoga našeg primorskog kraja, naglasio je dekan.
    Završetkom preddiplomskog studija logistika i menadžment u pomorstvu i prometu zvanje sveučilišni prvostupnik – inženjer logistike i menadžemnta u pomorstvu stekli su: Marko Blažina, Eda Borčić, Ivana Brubnjak, Katarina Capan, Tihana Čizmić, Ksenija Čović, Dajana Ćosić, Ines Devčić, Patricia Dragičević, Irena Dujmović, Jasenka Đurić Anić, Ema Gizdulić, Bojana Grgantov, Mateo Herbut, Anesa Husić, Andrej Ivičić, Anja Ivošević, Antonija Jegjud, Sabina Jotanović, Ana Lili Jurić, Marija Jurman, Andrea Kauzlarić, Paola Kleva, Ana Kola, Robert Lamešić, Marko Lipovščak, Jelena Luša, Orijana Ljubojević, Ana Malovrh, Karmen Mamula, Vladimir Mamuza, Danko Marinelli, Matija Maurović, Ines Mazul, Dino Mehinović, Rebecca Mekiš, Klara Meštrović, Anastazija Mihelčić, Dominik Milić, Sandra Milinović, Jelena Milković, Iva Mrakovčić, Ana Mravinac, Matea Naglić, Tatjana Nikolić, Luka Pavan, Ana-Marija Pocedić, Inge Prančević, Iva
11.313 diplomanata

Viša pomorska škola prerasla je 1978. godine u Pomorski fakultet, koji od tada uspješno brodi do današnjih dana. Od 1949. godine na Pomorskom fakultetu promovirano je 11.313 diplomanata, magistara struke i sveučilišnih prvostupnika.
na Pucci, Bruno Ranić, Lorena Rušinić, Marina Semion, Helena Smolčić, Iva Stipanović, Ivan Stojanović, Marina Stojanović, David Šegić, Maja Šimić, Ivona Šušić, Nina Travaš Malnar, Darija Uremović, Filip Valek, Doris Vičević, Zorica Vidović, Anja Vojvodić, Sara Volarić, Roberta Vučić, Ana Marija Vukić, Ljubica Zec, Mihaela Zima, Anamarija Zubak i Vlatka Žigrović.

Magistri

Završetkom diplomskog studija zvanje magistar inženjer logistike i menadžmenta u pomorstvu stekli su: Brigita Abramović, Antonija Atelj, Valentino Babić, Marina Barkiđija, Antonio Basa, Marin Baždarić, Miroslav Bistrović, Jelena Boršćak, Maja Brdar, Borka Colić, Donatela Čekada, Teo Čikeš, Monika Dolinar, Martin Dorčić, Željko Dragičević, Jasna Đogić, Hrvoje Fabijanić, Kristina Fatović, Damir Glavan, Ivan Glavan, Sara Gojković, Tea Gorčeta, Kristina Horvat, Marcella Jankač, Marijana Jerković, Kristina Juričić, Klaudio Jurišević, Mia Jurjević, Leo Kezić, Renata Kiršić, Andrej Kljun, Kristabel Kos, Deni Kovačić, Iva Kraljić, Predrag Krndija, Andrea Lakić, Sara Lovrić, Matej Lufčić, Andro Magić, Iva Mahulja, Željana Malinić, Marina Maras, Any Massarini, Vladimir Matejčić, Ines Matić, Mateo Matijević, Maša Matrljan, Robert Miculinić, Ivana Miklić, Saša Milanović, Dario Mišić, Nina Anna Maria Mrakovčić, Daria Nahtigal, Michael Nikolić, Igor Palmić, Slaven Papić, Bojana Popović, Sašo Rajnović, Igor Ratković, Francina Rendulić, Davor Sablić, Karmina Samaržija, Donald Schiozzi, Andrej Skočaj, Jasmina Srdoč, Mia Mirjana Starčević, Darjan Šćulac, Mario Matijas Šestan, Ivana Škarica, Nikolina Špalj, Dubravko Tadić, Maja Todorovski, Tomislav Tuflija Panjol, Rosanda Udović, Katarina Uzelac, Svjetlana Varjačić, Senko Vinčić, Nina Vujatović, Matej Vukas, Tomislav Vukmanović i Nina Žuvić.