"Otvorena vrata budućim studentima", NL, 12.4. 2013.
EKONOMSKI FAKULTET

Posjetiteljima predstavljeni programi i dodatni sadržaji fakulteta * Foto: R. BRMALJRIJEKA » S ciljem upoznavanja mogućnosti i sadržaja Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci ta je visokoškolska ustanova jučer prvi put organizirala Dan otvorenih vrata, a u sklopu cjelodnevne manifestacije budućim su studentima predstavljeni programi fakulteta, ali i dodatni sadržaji koji se nude studentima. Naime, prema riječima dekana prof. dr. Herija Bezića važnu ulogu u životu studenata imaju i studentske udruge, kroz koje studenti stječu praktično iskustvo te potiču svoj osobni i profesionalni razvoj, doprinose zajednici, ali se ujedno druže i zabavljaju.
    Tako su jučer uz Studentski zbor srednjoškolcima predstavljene i udruge AIESEC, Multi i EFRI sport, a posjetitelji fakulteta imali su priliku sudjelovati i na redovnim predavanjima profesora, kao i u nagradnoj igri »Mi volimo EFRI« te na predavanjima poslodavaca s kojima fakultet surađuje. Budućim kolagama svoja su iskustva prenijeli i sadašnji studenti, a u sklopu Dana otvorenih vrata održana je i svečana dodjela nagrada srednjoškolcima koji su sudjelovali na natjecanju »Idejom do rješenja«. Riječ je natjecanju za učenike završnih razreda gimnazija koje je ove godine prvi put organizirao Ekonomski fakultet s ciljem pružanja prilike učenicima da se upoznaju s ekonomijom i poslovanjem, kako bi uvidjeli što im potencijalno zanimanje u tom području može donijeti. Titulu gimnazije s najviše prijavljenih timova osvojila je Prva hrvatska sušačka gimnazija s ukupno tri prijavljena tima. Gimnazijski timovi rješavali su poslovne slučajeve jednog od četiri poduzeća partnera, odnosno Erste&Steiermärkische Bank d.d, JGL d.d., Pretti d.o.o. i Collegium putovanja d.o.o. (I. Š. K.)