"Psihologiji i biomedicini više doktoranata", NL, 17.4. 2013.

SENAT SVEUČILIŠTA U RIJECI UTVRĐENE UPISNE KVOTE ZA POSLIJEDIPLOMSKE STUDIJE

Na medicini će se izmjena kvote s 30 na 60 upisnih mjesta primijeniti jednokratno, samo u ovoj akademskoj godini

RIJEKA » Odlukom Senata Sveučilišta u Rijeci na 16 poslijediplomskih doktorskih studija ove će se akademske godine upisati 325 polaznika, dok je na 26 poslijediplomskih specijalističkih studija osigurano 579 upisnih mjesta. Uglavnom je riječ o upisnim kvotama koje su jednake prošlogodišnjim, osim na poslijediplomskom doktorskom studiju psihologije Filozofskog fakulteta te doktorskom studiju biomedicine Medicinskog fakulteta koji su tražili povećanje upisne kvote, a Senat im je to na jučerašnjoj sjedinici odobrio. Oba fakulteta kao razlog povećanja upisne kvote navode dobivene prostorne i kadrovske uvjete za upis veći broj studenata, kao i interes polaznika, dok Medicinski fakultet ujedno navodi i sprečavanje odljeva studenata na druge srodne doktorske studije u zemlji » . U slučaju Medicinskog fakulteta izmjena upisne kvote s dosadašnjih 30 na povećanih 60 upisnih mjesta primijenit će se jednokratno, samo u ovoj akademskoj godini, dok će se u slučaju doktorskog studija psihologije Filozofskog fakulteta usvojena izmjena povećanja broja upisnih mjesta s 10 na 30 primijenjivati dug
Novi studijski programi

Članovi Senata donijeli su odluku o osnivanju tri nova studija na Medicinskom fakultetu, a riječ je o dva poslijediplomska specijalistička studija koji se osnivaju u suradnji s Dubrovnik International University, Ultrazvuk u ginekologiji i opstetriciji te Menadžment kvalitete u zdravstvu, kao i o novom studijskom programu sveučilišnog diplomskog studija medicinsko-laboratorijske dijagnostike.
oročno.
    Članovi Senata na jučerašnjoj su sjednici donijeli i odluku o dodjeli rektorovih nagrada studentima za izvrsnost, te o dodjeli stipendija, a ovogodišnji dobitnici rektorovih nagrada bit će: Gala Grba s Odjela za biotehnologiju, Ivan Panić s Pomorskog fakulteta, Ana Znaor s Učiteljskog fakulteta, Kristian Stojšić s Odjela za fiziku, Ivan Žigo s Građevinskog fakulteta, Ivan Zornada s Pravnog fakulteta, Valter Uravić s Tehničkog fakulteta, Tin Nadarević s Medicinskog fakulteta, Liberta Mišan s Akademije primijenjenih umjetnosti, Ana Dundović s Filozofskog fakulteta, Katarina Ferenčić s Odjela za informatiku, Ivan Marković s Ekonomskog fakulteta, Tea Prodanović s Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu te Sara Ban s Odjela za matematiku. Dobitnici stipendija su: Ivana Tomljanović i Tea Kolonić s Odjela za biotehnologiju, Ivan Panić i Tea Mršić s Pomorskog fakulteta, Ivona Margetić i Vedrana Trnka s Učiteljskog fakulteta, Elizabeta Poropat i Jelena Korenić s Odjela za fiziku, Ivan Žigo i Aleks Ožbolt s Građevinskog fakulteta, Ana Babić i Sanja Radovčić s Pravnog fakulteta, Luka Grbčić i Vedran Medica Viola s Tehničkog fakulteta, Ana Pičuljan i Romina Milanić s Medicinskog fakulteta, Dino Topolnjak i Ivana Butković s Akademije primijenjenih umjetnosti, Katarina Križić s Filozofskog fakulteta, Irena Hartmann i Slobodan Beliga s Odjela za informatiku, Eugen Milanić i Marta Šoštarić s Ekonomskog fakulteta, Sanja Ivanković i Josipa Ivana Vlaović s Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu te Ivona Novak i Martina Vujić s Odjela za matematiku.

I. ŠESTAN KUČIĆ