"Dan povijesti umjetnosti", NL, 19.4. 2013.
RIJEKA » »Suvremena umjetnost u javnom prostoru« tema je ovogodišnjeg Dana povijesti umjetnosti, što se nizom programa otvorenim za sve građane danas obilježava u Rijeci. Jutarnji dio programa počinje u 10 sati na Odsjeku za povijest umjetnosti riječkog Filozofskog fakulteta, gdje će do podneva biti održana tri predavanja: »Mladi jugoslavenski umjetnici bježe iz muzeja« (Ana Maria-Miličić), »Različiti oblici motivacije publike za izložbene projekte u javnim prostorima« (Daniela Urem) i »Umjetnici koji 'popravljaju' stvarnost« (Vanessa Mišić). Od 12 do 14 sati na APU održat će se radionica na temu »Izrada umjetničkog djela za javni prostor«, a u 13 sati ispred Filozofskog fakulteta kreće stručno vodstvo po Kampsu. Drugo vodstvo, s obilaskom javnih skulptura, spomenika i fontana u centru grada, održat će se od 16 do 17 sati i kreće s Titovog trga. Kao zvršni dio programa u Malom salonu će u 18 sati biti održana tribina o suvremenoj umjetnosti u javnom prostoru, na kojoj će sudjelovati Milijana Babić, Ana Bezić, Nataša Lah, Ivana Podnar i Slaven Tolj. (N. V. O.)