"Riječki studenti prava srebrni u Ljubljani", NL, 25.4. 2013.
MOOT COURT SIMULACIJA SUDSKOG SPORA
Šestero studenata osvjetlalo obraz Pravnog fakultetaRIJEKA » U Ljubljani je održano 7. regionalno Moot Court natjecanje iz ljudskih prava na kojemu su se natjecala i tri hrvatska tima s pravnih fakulteta u Rijeci, Splitu i Zagrebu. Riječki tim »Zoran Kompanjet« kojeg su sačinjavali studenti završnih godina prava Marija Dubravac, Luka Pajić, Ena Stevović, Kristina Tokmadžić, Josip Vidolin i Deni Vitković, te trenerica i asistentica dr. sc. Maša Marochini, plasirao se u finale i osvojio drugo mjesto. Prvo je mjesto osvoijio tim »Henrik Steska« iz Ljubljane, a treće »Vladimir Bayer« iz Zagreba.
    Moot Court natjecanje inače je simulacija pravog sudskog postupka, u ovom slučaju pred Europskim sudom za ljudska prava. Klubovi studenata dužni su na temelju hipotetičkog slučaja sastaviti tužbu i odgovor na tužbu, koji onda podnose Sudu, a u timovima od tri člana (tužitelji i branitelji – »država«) potom usmeno izlažu svoj rad pred sudskim vijećima koja su se sastojala od sudaca Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu, predstavnika država pri tom sudu, te sudaca najviših sudova s ovih prostora. (D. V.)