"Prvi riječki fakultet s potvrdom kvalitete", NL, 27.4. 2013.

TEHNIČKI FAKULTET CERTIFIKAT AGENCIJE ZA ZNANOST I VISOKO OBRAZOVANJE

* Foto: R.BRMALJRIJEKA » Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci prva je riječka visokoškolska ustanova kojoj je dodijeljen Certifikat sustava osiguranja kvalitete. Riječ je o Certifikatu kojim Agencija za znanost i visoko obrazovanje (AZVO) potvrđuje da je sustav osiguravanja kvalitete u skladu sa standardima i smjernicama za osiguranje kvalitete u europskom prostoru visokog obrazovanja te ujedno potvrđuje da je sustav osiguranja kvalitet visokog učilišta učinkovit i u razvijenoj fazi. Certifikat su na jučerašnjoj sjednici Fakultetskog vijeća dekanu prof. dr. Goranu Turkalju uručile ravnateljica AZVO-a prof. dr. Jasmina Havranek te zamjenica dr. sc. Vesna Dodiković Jurković, a pojašnjavajući kako je tijekom 2011. i 2012. godine AZVO provela vanjsku neovisnu prosudbu sustava osiguravanja kvalitete Tehničkog fakulteta dekan ističe da je postupak prosudbe uključivao i posjet Povjerenstva za vanjsku prosudbu. Certifikat je dobiven na temelju stupnja razvijenosti sustava osiguravanja kvalitete, aktivnosti, koje čine sustav osiguravanja kvalitete visokih učilišta u skladu s nacionalnim i ESG-standardima, utjecaja sustava osiguravanja kvalitete na razinu stečenih kompetencija studenata nakon završetka studija, koja je prepoznata u europskom prostoru visokog obrazovanja i omogućuje stvaranje karijere i aktivno sudjelovanje u razvoju društva u cjelini. Za dobivanje Certifikata koji se dodijeljuje na period od pet godina trebalo je ostvariti i misiju te strateške ciljeve visokog učilišta, kao i usporediti dostignute standarde i kvalitete s kvalitetom i standardima koji se primjenjuju na sličnim visokim učilištima u zemlji i zemljama EU-a. (I.Š.K.)