Sastanak EADA u Heidelbergu
Ponedjeljak, 06.05.2013.
alt

Od 18. – 21. travnja 2013.g. u Njemackoj, Heidelberg, održan je sastanak Europskih Anti-Doping Ambasadora (European Anti-Doping Ambassadors - EADA).

Sastanak se održao pod pokroviteljstvom Europske Anti-Doping Inicijative (European Anti-Doping Initiative - EADIn) koja je u 2011.g. obrazovala 40 mladih anti-doping ambasadora iz cijele Europe s ciljem informiranja javnosti o anti-doping temama.

N
sastanku su sudjelovala tri predstavnika studenata EUSAe – Kaisa Myllyla iz FinskeJan Družina iz SlovenijeLuka Rukavina iz Hrvatske (Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci) te Abosede Ajayičlan EUSA medicinskog povjerenstva.

Tijekom sastanka dogovoreno je širenje djelatnosti EADAe u suradnji s lokalnim krovnim organizacijama (EUSA, OKS – Olimpijski komitet Slovenije, Deutche Sport Jungen, Riječki športski sveučilišni savez…) s ciljem širenja svijesti o sportu kao najčišćoj ljudskoj aktivnosti, bez zabranjenih supstanci.

Čestitamo Luki Rukavini na doprinosu u širenju svijesti o anti-dopingu te želimo puno sreće u nastavku rada.