"Trodnevna rasprava o analitičkoj filozofiji", NL, 10.5. 2013.

SIMPOZIJ

* Foto: R. BRMALJRIJEKA » Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci jučer je započeo trodnevni Međunarodni simpozij Contemporary Philosophical Issues – Analytical Perspectives, u čijem organiziranju sudjeluje i Hrvatsko društvo za analitičku filozofiju. Navodeći kako se simpozij organizira svake godine od osnutka Odsjeka za filozofiju, član organizacijskog odbora prof.dr. Elvio Baccarini istiknuo je kako je ovogodišnji petnaesti po redu simpozij uz domaće predavače okupio i goste iz Velike Britanije, Švedske, Španjolske i Srbije. Tijekom tri dana simpozija sudionici će se baviti temama iz područja analitičke filozofije, a kroz svoja će izlaganja obraditi praktičnu filozofiju, odnosno bavit će se temom demokracije i kako u demokraciji donijeti ispravne odluke te će se baviti i temom analize jezika i logike. (I. Š. K.)