"Spajanje poduzetnika sa studenskim svijetom", NL, 10.5. 2013.

AIESEC HRVATSKA

* Foto: R. BRMALJRIJEKA » Međunarodna udruga studenata AIESEC Hrvatska pokrenula je projekt »Croatia Youth to Business« koji se predstavlja na visokim učilištima diljem Hrvatske, a jučer se prvi put predstavio i na Sveučilištu u Rijeci. Pojašnjavajući kako je riječ o projektu čiji je cilj spajanje tvrtki i poduzetnika sa studentskim svijetom voditeljica odnosa s javnošću i marketinga AIESEC-a Anja Gubica navodi da je krajnji cilj projekta stvaranje novih ideja i inovativnih rješenja za budućnost u poslovnom svijetu. Tema jučerašnjeg Youth to Business Foruma bila je »Hrvatska, regionalni lider – jesmo li spremni?«, a okupila je više od 150 studenata iz cijele Hrvatske te tvrtke Hypo Alpe-Adria-Bank, DHL International i Nestle Adriatic. Tijekom cjelodnevnog foruma održan je niz predavanja, rasprava i radionica kroz koje su stručnjaci i uspješni poduzetnici studentima približili svoje ideje. (I.Š.K.)