"Ivanu Pribaniću drugo mjesto", NL,13.5. 2013.

NATJECANJE FINALE LABORATORIJA SLAVE

RIJEKA » Student Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci, Ivan Pribanić, na finalnom je natjecanju Laboratorij slave osvojio drugo mjesto. Finalno je natjecanje održano u Zagrebu, a riječ je o natjecanju u izlaganju znanstvenih tema koje mladim znanstvenicima i studentima prirodoslovnih i tehničkih fakulteta pruža mogućnost za komunikaciju i popularizaciju znanosti. Laboratorij slave u Hrvatskoj organiziraju Festival znanosti i British Council u suradnji s brojnim hrvatskim institucijama i uz financijsku potporu i pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a na riječkom prednatjecanju pravo nastupa na finalu u Zagrebu uz Ivana Pribanića osvojile su i Neva Hero s Građevinskog te Ivana Široki s Tehničkog fakulteta. Osim na finalnom natjecanju, troje riječkih studenata sudjelovalo je i na treningu komunikacijskih i prezentacijskih vještina na Plitvičkim jezerima. (I.Š.K.)