"Zaštita prava djece s problemima u ponašanju", NL, 14.5. 2013.

MIRA JELAVIĆ PREDSTAVILA ZBORNIK

Za prvo predstavljanje izabrana je Rijeka * Foto: R. BRMALJRIJEKA » »Zaštita prava i interesa djece s problemima u ponašanju« naziv je zbornika radova kojeg je na Učiteljskom fakultetu predstavila pravobraniteljica za djecu Mira Jelavić. Pojašnjavajući kako je zbornik nastao kao rezultat tri stručna skupa, urednica zbornika Sanja Vladović naglasila je da je za prvo predstavljanje zbornika izabrana upravo Rijeka kao mjesto na kojem je ujedno održan i prvi stručni skup, dok će se naredno predstavljanje održati u Osijeku. Napominjući da je zaštita prava i interesa djece s problemima u ponašanju jedno od područja od posebnog interesa pravobraniteljice za djecu Jelavić je istaknula kako je proteklih godina dolazila do saznanja o učestalmom kršenju njihovih prava u svim segmentima života. (I.Š.K.)