" Humanitarni bal medicinara ", NL, 16.5. 2013.

Studentska udruga FOSS MedRi, koja djeluje pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, tradicionalno već 56. godinu za redom organizira Humanitarni bal medicinara, večeras u 20.30 sati u Kristalnoj dvorani hotela Kvarner. Cilj bala je prikupiti sredstva u iznosu od 15.000 kuna za pomoć ocu dječaka Erika Marčeti. Naime, nakon dijagnosticiranog tumora na mozgu te dvije operacije, Erik je doživio četiri moždana udara koja su ga smjestila u invalidska kolica. Njegov otac Zoran, samohrani roditelj četvero djece koji je prije 3 godine ostao bez žene, svakodnevno putuje s malim Erikom na kemoterapije te je svaka pomoć i dobra gesta od velikog značenja. Svoj su doprinos ovoj humanitarnoj akciji dosadašnjih godina dala najzančajnija imena hrvatske estrade (Oliver Dragojević, Tony Cetinski, Luka Nižetić, Gibonni, Urban, Nina Badrić, Goran Karan, Neno Belan) nastupom na balu te prikupljanju sredstava.